Facebook Twitter Gplus Flickr Pinterest E-mail RSS
formats

Palenie „Tęczy”

 Odsprzedam swój pomysł koncernom tytoniowym!  Papierosy o tej nazwie same się zareklamują, a jak pokazała praktyka ostatnich dni, znalazło się całe mnóstwo „autorytetów”, którzy swoimi wypowiedziami stworzyli gotowe slogany reklamowe uzasadniające fakt, że PALENIE NIE JEST SZKODLIWE.

 Typowy palacz uzyska również argument w konflikcie ze stróżami prawa,  którzy mogą wyrażać swój sprzeciw dla braku poszanowania prawa związanego z paleniem w miejscach publicznych, bo np. Ks. Rafał Trytek przekonuje, że „palenie tęczy jest moralnie uzasadnione”.  Może też stać się nową świecką tradycją: Ludwik Dorn : „Palenie tęczy będzie jak topienie Marzanny – taki sport”. I wiele innych już gotowych haseł dostępnych na szerokich wodach internetu, których cytowanie tutaj nie ma większego sensu.  Jest pomysł na produkt, wstrzelenie się w niszę i w codzienne komunikaty o losach tęczy.

Czy palisz czy nie palisz, pamiętaj o jednym – podziały raz zbudowane będą wymagały długotrwałego leczenia i walki z nałogiem palenia. A przed każdą uroczystością będzie trzeba wywieszać plakaty- PALENIE SZKODZI ZDROWIU – chyba najbardziej ludziom, którzy muszą przysłuchiwać się kolejnym dywagacjom na z góry nie do rozstrzygnięcia temat.

P.S. Rysunek i tekst jest silnie ironiczny i satyryczny – to dla tych, którzy będą się dopatrywać lewej czy prawej strony – cytując Kazika z Kultu- idę prosto!

spalenie_teczy

Share Button