Facebook Twitter Gplus Flickr Pinterest E-mail RSS
formats

Movember

Published on 14 listopada 2014, by in Kampanie.

Jest taka akcja, na poważnie – Wąsik dla jaj! Ja się zbadałem – a ty? Zagłosuj na któregoś uczestnika tej szczytnej akcji! Mam nadzieję, że przez „zupełny przypadek” klikniesz na moje zdjęcia w linku : http://lunapolska.pl/?page=movember-galeria

Zasada jest prosta – klikasz, wpisujesz maila i czekasz na link zwrotny. Klikasz na link w poczcie i głos oddany. I tak możesz robić każdego dnia! Mam nadzieję, że również czynnie weźmiecie udział w akcji. Zapraszam do głosowania.

O co w tym chodzi?

Movember (połączenie angielskich słów moustache (wąsy) i November (listopad)) – to coroczna, ogólnoświatowa akcja, trwająca przez miesiąc listopad, w której uczestnictwo polega na zapuszczeniu wąsów. Movember powstał w Australii ponad 10 lat temu aby zwrócić uwagę na problem wysokiej śmiertelności mężczyzn z powodu raka jąder i prostaty. Poziom zachorowalności na raka jest podobny w przypadku mężczyzn i kobiet. Jednak ze względu na późną diagnozę odsetek umieralności w przypadku mężczyzn jest dużo wyższy. Wąsy to sposób na zwrócenie uwagi najbliższego otoczenia na problem męskiej niechęci do profilaktyki i zwiększenia świadomości dotyczącej męskich problemów zdrowotnych.

A na zdjęciach widać, że sztuka nie znosi kompromisów 🙂

 Movember
Share Button