Facebook Twitter Gplus Flickr Pinterest E-mail RSS
formats

11 listopada-Narodowe Święto Niepodległości

Czym dzisiaj jest patriotyzm? Czym w ogóle jest patriotyzm? Czy tradycyjnie pojmowany, ma dzisiaj jeszcze rację bytu? Czy wewnętrzne podziały, partyjne i ideologiczne waśnie, wpływają na kształt wszystkiego co z owym patriotyzmem jest związane? Czy agresja ugrupowań różnej maści i kolorów, wyznawców idei wszelakich, ma jeszcze coś wspólnego z patriotyzmem, czy może jest zwykłym chamstwem i brakiem kultury podciąganym pod dumnie brzmiące slogany? Czy święto narodowe, zamiast napawać lękiem przed kolejnymi zamieszkami będzie kiedyś świętem radości i celebracji wydarzenia, dzięki któremu dziś jesteśmy Polakami? Czy poczucie więzi społecznej, wspólnoty kulturowej oraz solidarności z własnym narodem i społecznością zastąpi tym razem chęć demolki w imię „racji” mniejszych lub większych, ale zawsze jedynie słusznych?

Czy chcesz odpowiedzieć sobie na te wszystkie pytania? Czy aby na pewno? Czy może jednak,skończyć na zadaniu sobie tych wszystkich pytań bez udzielania na nie odpowiedzi? Czasami postawienie pytania nabiera większego sensu niż odpowiedź na nie.

Życzę wszystkim by scena z rysunku na obchodach Narodowego Święta Niepodległości nie miała miejsca, niezależnie od jakości cegły i koloru flagi.

Reszta najnowszych rysunków w dziale RYSUJĘ BO LUBIĘ

11_listopada_swieto_niepodleglosci

Share Button